Stres powodem bólów głowy

Na bardzo częste bóle głowy uskarża się wielu z nas. Pacjenci głównie określają je jako tępe oraz ustępujące po przyjęciu tabletki przeciwbólowej. Lekarze jednak ostrzegają nas, że ten szybki sposób walki z bólem na ogół jest bardzo nieskuteczny. Otóż jak się okazuje w większości przypadków po przyjęciu tabletek ból mija bardzo szybko, ale też bardzo szybko powraca. Jest to zatem najlepszy sposób do uzależnienia się od częstego przyjmowania leków przeciwbólowych.

Należy również pamiętać, że większość bólów głowy wynika z naszego stresu i przemęczania. Specjaliści określają je terminem napięciowego bólu głowy. W takim przypadku przyjmowanie leków jest bardzo mało skuteczne. Znacznie lepsze okazują się być naturalne metody walki z bólem.

Jak pokonać napięciowy ból głowy?

Napięciowy ból głowy wynikający ze stresu oraz przemęczenia powinniśmy pokonać naturalnymi metodami. Do najbardziej skutecznych możemy zaliczyć odpoczynek, relaks oraz aktywność fizyczną. Dzięki tym czynnikom możemy odczuć ulgę na znacznie dłużej, aniżeli kilka dni jak ma to miejsce w przypadku przyjmowania tabletek przeciwbólowych. Nie ulega również wątpliwości, że bardzo ważna jest zmiana dotychczasowego stylu życia.

Zadbajmy również, aby w naszej diecie znalazły się wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne. Jak wiemy bowiem ich niedobory, szczególnie magnezu mogą powodować przemęczenie i stres, a tym samym wywoływać niepotrzebne bóle głowy.

Postawmy na relaks

Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że bardzo ważny w pokonywaniu napięciowego bólu głowy jest relaks. Wielu pacjentów odczuwa poprawę zdrowia i ustąpienie bólów po powrocie z dłuższego urlopu.

Eksperci zalecają również regularne uprawianie sportów. Aktywność fizyczna pozwala nam pozbywać się wszelkich napięć i emocji, które także bardzo często odpowiadają za ból głowy. Pamiętajmy zatem, że w przypadku napięciowych bólów głowy lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem walki z nimi są metody naturalne, aniżeli przyjmowanie środków przeciwbólowych dostępnych w aptekach bez recepty.

Related posts