Wpływ słońca na poziom witaminy D w organiźmie

Czy naturalna witamina D wystarczy?

Gdy w grę wchodzi dbanie o siebie i o swoje zdrowie, to zdecydowanie najczęściej zależy nam na tym, żeby być w stanie odpowiednio dbać o siebie w sposób naturalny. Najbardziej staramy się dostarczać wszystkiego, czego potrzebuje nasz organizm, dzięki spożywaniu odpowiedniego jedzenia, dzięki zbilansowanej diecie. Bez wątpienia niepotrzebne zażywanie różnego rodzaju suplementów diety to coś, co może nam zaszkodzić i często lepiej jest obrać sobie naturalną drogę. Kiedy w grę wchodzi witamina D, to jak najbardziej możemy zdecydować się na jej suplementację, aczkolwiek po co się na to decydować, kiedy możemy zapewnić ją sobie w naturalny sposób?

Słońce

Wystarczy jedynie odrobinę zorientować się w temacie, żeby być w stanie zorientować się, że występowanie takiej witaminy jak naturalna witamina D ogranicza się przede wszystkim do promieni słonecznych. Bez wątpienia ekspozycja swojej skóry na słońce to coś, co jest w stanie w największym stopniu zapewnić nam odpowiedni poziom witaminy D. Wcale nie jesteśmy zmuszeni do tego, żeby poświęcać na to wiele czasu, bo w większości przypadków wystarczy jedynie poświęcenie na to kilkunastu minut. Wiadomo jednak, że kiedy w grę wchodzą naturalne sposoby, zawodność często jest spora. Niepogoda czy okres zimowy to czas, kiedy zapewnienie sobie odpowiedniej ilości promieni słonecznych jest stosunkowo trudne.

Jedzenie

Nie warto jednak się poddawać, bo pomimo tego, że naturalna witamina D w pożywieniu jest spotykana naprawdę rzadko i w małych ilościach. Jak najbardziej modyfikacja diety i wprowadzenie zmian to coś, co jest w stanie sprawić, że witaminy D nie będzie nam brakowało. Zdecydowanie dobrze byłoby poszperać w sieci internetowej i postarać się znaleźć informacje co do tego, gdzie witamina D występuje. Przede wszystkim warto szukać jej w rybach morskich czy jajkach. Istnieje wiele produktów poza wymienionymi, w jakich również znajdziemy witaminę D, ale w znacznie mniejszych ilościach. Zdecydowanie jeżeli tylko będziemy chcieli, to uda nam się zapewnić sobie odpowiedni poziom witaminy D bez żadnych suplementów.

 

Related posts