Usuwanie rozstępów – redukcja kompleksów

Rozstępy to przypadłość bardzo wielu kobiet. Są widoczne, nieestetyczne i sprawiają, że Panie nie mają ochoty prezentować dotkniętych nimi części ciała. Rozstępy powstają na skutek zerwania włókien kolagenowych, co następuje jako efekcie nadmiernego, gwałtownego rozciągnięcia skóry. Przyczyną tych zmian zazwyczaj jest nagłe przybranie na wadze, na przykład w wyniku ciąży, ale także zbyt szybkie odchudzanie się. Nie od dziś wiadomo, że rozstępy, które już pojawiły się na ciele są trudne do usunięcia, a szanse na ich eliminację maleją z dnia na dzień. W początkowych etapach ich obecności można wypróbować specjalistyczne preparaty, których zadaniem jest odżywienie skóry i pobudzenie do produkcji kolagenu.

Niekiedy to przynosi rezultaty i rozstępy znikają bądź ulegają znacznemu rozjaśnieniu. Kiedy jednak zwlekamy z takimi zabiegami i w związku z tym rozstępy tracą swoją barwę, przypominając wyglądem blizny to ich usunięcie przy użyciu preparatów, a nawet środków farmakologicznych staje się wręcz niemożliwe. Na ratunek przybywa wówczas medycyna estetyczna z pakietem oferowanych w tym zakresie zabiegów.

Najlepszym z nich jest laserowe usuwanie rozstępów. Szczególnie często stosuje się laser frakcyjny, który wykazuje dużą skuteczność działania i jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. Promieniom lasera poddawane są wyłącznie chorobowo zmienione fragmenty skóry, a nie cały obszar wokół. Dzięki temu laser nie uszkadza miejsc, które nie wymagają leczenia. Można śmiało stwierdzić, że ta nowatorska metoda daje spektakularne efekty i jest swojego rodzaju przełomem w zakresie eliminacji rozstępów. Światło lasera skierowane na zmiany głęboko penetruje określone partie skóry powodując w nich niewielkie uszkodzenia. Celem tego zabiegu jest wywołanie w skórze naturalnych procesów regeneracyjnych, których zasadniczym elementem jest pobudzenie produkcji kolagenu. To właśnie ubytki kolagenu powodują powstawanie rozstępów, a metoda laserowego ich usuwania polega właśnie na uzupełnieniu jego braków. Laser nie powoduje dotkliwych ran, a jedynie mikrouszkodzenia, które szybko się goją. Kilka sesji z użyciem lasera sprawi, że skóra znowu będzie gładka jak niegdyś.

Related posts