W jaki sposób skutecznie przeprowadzić odtrucie alkoholu?

Alkohol znany jest ludziom już od dawien dawna, ale także jego skutki uboczne, które mu towarzyszą. Mimo, iż nie ma jakiegoś panaceum na odtrucie alkoholowe, to warto poznać kilka sprawdzonych sposobów, które przyniosą nam ulgę.

Do nieprzyjemnych objawów, które odczuwamy już następnego dnia, zaliczamy ból głowy, mdłości, zawroty, bóle mięśniowe, brak apetytu, drżenie rąk, suchość w ustach oraz ogólne zmęczenie. Najlepszymi metodami są metody naturalne. Żadne syntetyczne specyfiki nie przywrócą nam zdrowia, a mogą dodatkowo pogorszyć obecny stan. Alkohol najsilniej rozkłada osoby, które jeszcze przed sięgnięciem po niego, są zmęczone i niewyspane. Dlatego warto przed planowaną imprezą zapewnić sobie wystarczającą dawkę snu.

Środku mające charakter odtruwający

Odtrucie alkoholowe wspomaga przyjmowanie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Można ją pozyskać z naturalnych źródeł, czyli warzyw i owoców, albo posiłkować się gotowymi preparatami dostępnymi w aptekach. Aby spowolnić wchłanianie się alkoholu, należy zjeść wcześniej coś pożywnego. Nie należy pić alkoholu na pusty żołądek. Spowoduje to kaskadę problemów, szczególnie żołądkowych. W tym celu świetnie sprawdzi się jakiś posiłek bogaty w tłuszcz.

Pokrywa on ścianki żołądka, chroniąc przed wnikaniem alkoholu do krwi. Bardzo pomocną metodą jest robienie kilkuminutowych przerw pomiędzy wypijanymi drinkami. Takie działanie pozwoli pierwszej dawce alkoholu wchłonąć się powoli i ze spokojem.

Bardzo złym pomysłem jest mieszanie ze sobą różnych gatunków alkoholu. Może dojść wówczas nawet do wymiotów i odwodnienia organizmu. Odtrucie alkoholowe będzie wówczas wzmożone i bardziej nieprzyjemne. Czyste alkohole są łatwiej strawne, więc takie należy wybierać. Zanim udamy się na spoczynek, jak również zaraz po przebudzeniu, należy dobrze nawodnić organizm. Do tego celu posłuży nam zwykła czysta woda lub woda z dodatkiem cytryny czy też organicznego octu jabłkowego. Uchroni to nas przed wzmożonym osłabieniem oraz suchością w ustach. Jeśli ból jest nie do wytrzymania, warto wspomóc się dodatkowo aspiryną.

Related posts