Przygotowanie do ćwiczeń, aby uniknąć bólu mięśni

Nie chcesz, żeby bolały Cię mięśnie po treningu? Jest na to wiele sposobów. Jak się okazuje, jednym z nich jest po prostu… odpowiednie przygotowanie i podejście do trenowania. Liczy się wszystko – od ubrań po dietę. Pamiętaj, że bóle mięśni mogą być związane na przykład z tym, że ubierasz się nieodpowiednio do temperatury otoczenia. W chwili, w której poczujesz zimno, ubierz się zdecydowanie cieplej. Ubrania w których ćwiczysz nie mogą cię sztywno opinać, a być luźne i nie krępować ruchu. W chwili, w której coś przeszkadza w pracy mięśni, będą one Cię później naprawdę bolały.

Pracujesz przy komputerze? Musisz liczyć się z konsekwencjami – bólami mięśni rąk.

Często zmieniaj pozycję nadgarstków oraz przedramion. Są one narażone na mikrourazy, które później wywołują nieprzyjemne bóle mięśni. Powinny być one ustawione w takiej pozycji, by umożliwiać swobodny ruch dłonią. Kiedy czujesz, że ruchy są skrępowane, to już wiesz, że siedzisz nieprawidłowo i powinieneś to jak najszybciej zmienić.

Na przykład, jeżeli masz długie palce, to powinieneś położyć klawiaturę płasko. Kiedy są jednak krótkie, to lepszą pozycją jest jej nachylenie.

Bóle mięśni a styl życia

Bóle mięśni mogą być także wywołane złym stylem życia. Masz nadwagę lub jesteś osobą otyłą? Jeżeli tak, to nie powinieneś w ogóle dziwić się temu, że mięśnie cię po prostu bolą. Osoby mające nadprogramowe kilogramy musza liczyć się z przewlekła bolesnością mięśni. Nic dziwnego – prawdopodobnie nie ćwiczysz, więc mięśnie są ogólnie słabe, a do tego zmuszone do noszenia naprawdę dużego ciężaru.

Bolą cię mięśnie to powinieneś przejść na dietę, a nie tłumaczyć się kolejną chorobą, która miałaby uniemożliwić ci ćwiczenia. Co interesujące, na bóle mięśni znaczny wpływ ma nawet… nieodpowiednie obuwie. Ktoś, kto nosi źle dobrane buty musi liczyć się z konsekwencjami. prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będą boleć go stopy, nogi oraz mięśnie krzyża. Zawsze warto jest wybrać obuwie wygodniejsze niż ładniejsze bądź po prostu zainwestować nieco więcej w lepszą jakość.

Related posts