Piękne zęby. Porady eksperta

Każdy z nas powinien regularnie dbać o swoje zdrowie. Często jednak korzystamy z różnorodnych zabiegów, łykamy witaminy i inne tabletki, a zapominamy o … zębach. A przecież proste, zdrowe zęby są wizytówką każdej, zadbanej osoby. Jak więc poprawić ich stan w prosty sposób?

Co robić by mieć piękne zęby

Oczywiście niezbędne jest regularne mycie zębów. Postarajmy się czyścić je po każdym posiłku. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, zawsze miejmy przy sobie gumy do żucia. One również oczyszczą nasze zęby z resztek pokarmów. Pamiętajmy także, aby regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. Niestety, wciąż wizyty u stomatologa kojarzymy z bólem i czymś nieprzyjemnym. A przecież wcale nie musi tak być. Obecnie gabinety stomatologiczne dysponują naprawdę profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu dentysta może wykonać wszystkie zabiegi w bardzo delikatny i niemalże bezbolesny sposób. To naprawdę wspaniała wiadomość dla wszystkich osób, które jak dotąd unikały dentysty. Warto również sprawdzić, czy nasz zgryz jest prawidłowy. Jeśli nie, profesjonalny ortodonta dobierze nam specjalny aparat. Dzięki niemu szybko odzyskamy piękne, proste zęby.

Białe zęby

wybielone-zebyA co zrobić, żeby były one śnieżnobiałe? Oczywiście możemy skorzystać z różnorodnych past lub wybrać się na profesjonalny zabieg wybielania. Za taką usługę trzeba jednak zapłacić niemałe pieniądze. Dlatego pamiętajmy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. A jakie są najczęstsze przyczyny przebarwień zębów? „Jedną z nich jest picie kawy. Dlatego zrezygnujmy z tego kofeinowego napoju i wybierajmy raczej ziołowe herbatki.” – poleca Piotr Majewski, ortodonta w Krakowie. Czarnienie zębów może pojawić się u osób palących papierosy. Dlatego postarajmy się zerwać z nałogiem, jeśli chcemy z dumą prezentować swój uśmiech.

Zdrowe zęby to piękne zęby. Dlatego dbajmy o nie, stosujmy specjalne pasty oraz płyny i regularnie odwiedzajmy gabinety stomatologiczne oraz ortodontyczne. Tylko w ten sposób zyskamy śnieżnobiałe, piękne i proste zęby.

Related posts