Wszystko co musisz wiedzieć o implantach

Implanty to śruby, które wykonane są z tytanu i będą zastępstwem dla naszego korzenia. Ich produkcja odbywa się z czystego tytanu i do złudzenia przypominają naturalny kolagen. Bez obaw ludzki organizm bardzo dobrze toleruje wszczepienie implantu, dlatego jest to bardzo bezpieczne.

Na całym świecie stosowana jest ta metoda uzupełniania uzębienia, w całej Polsce istnieje wiele klinik, które specjalizują się w tej metodzie. Na dolnym śląsku najchętniej wybierane są implanty we Wrocławiu. To właśnie tutaj znajdziemy najlepiej wyspecjalizowanych lekarzy, którzy swoją fachową opieką i radą pomogą nam wybrać to, czego potrzebujemy.

W każdym przypadku przebieg leczenia wygląda następująco: na początku odbywa się wizyta konsultacyjna, na której wykonane zostaje badanie rtg. Następnie implant zostaje założony, czas gojenia po założeniu jest kwestią indywidualną. Wszystko uzależnione jest od stanu kości pacjenta. Podczas tego zabieg zakładany jest łącznik tymczasowy. Wszystko uzależnione jest od stanu pacjenta, w następnym kroku można wykonać już łącznik stały i tymczasowa korona. Po całkowitym okresie gojenia zostaje założona już korona ostateczna. Implanty niewątpliwie wpływają pozytywnie na nasze życie, poprawiają nasz wygląd, wpływają na jakość naszego życia, a także polepszają nasz stan zdrowia.

Co najważniejsze implanty w ogóle nie mają wpływu na nasze naturalne zęby, a przede wszystkim nie ma potrzeby dostosowywania sąsiednich zębów do wstawianego implantu, mamy możliwość spożywania różnego rodzaju pokarmów, są niezwykle stabilne i do złudzenia przypominają naturalne zęby. Ważnym faktem jest również to, że implanty stanowią bardzo dobrą alternatywę dla protez. Nie trzeba już martwić się o przyklejanie protez klejami, a implanty są bardzo stabilne. W zaleceniach po zabiegowych znajdziemy: antybiotykoterapię, lekką dietę bez twardych produktów, bezpośrednio po zabiegu- zimne okłady. W pierwszym tygodniu po zabiegu zabronione jest palenie, ważnym elementem jest również uczęszczanie na wizyty kontrolne.

Related posts