Jak leczyć uporczywe wzdęcia – poradnik domowy

Jeśli cierpisz na problem powracających wzdęć, możesz zastanowić się nad własnym stylem życia, który doprowadza do takiego stanu rzeczy.

Po pierwsze, w walce ze wzdęciami bardzo korzystne jest zjadanie posiłków w wolnym tempie. Jedzenie w pospiechu sprzyja powstawaniu wzdęć ze względu na to, że jedząc szybko, połykasz duże ilości powietrza. Zalegające w jelitach powietrze będzie fermentować, co będzie skutkowało niestety wzdęciami.

Nadmierna ilość gazów jest wypuszczana z jelit za pomocą odbytu w dosyć krępujący towarzysko sposób lub ewentualnie gazy zalegają w jelitach, co doprowadza do powstawania bólu brzucha. Obie możliwości są uciążliwe dla osoby, której problem wzdęć dotyczy

Osoby, które cierpią na wzdęcia powinny także uważać na to, aby się nie przejadać. Wystarczy jeść tylko tyle ile potrzebujemy. Jeśli zjemy zbyt wiele, nie będzie to dobrze działało na nasze wzdęcia, po zbyt duża ilość pokarmu zalegająca w jelitach niestety fermentuje. Wszystkiemu winne są bakterie gnilne, które znajdują się w okrężnicy. To właśnie one zajmują się pokarmem, który nie został wchłonięty w jelitach.

W walce ze wzdęciami warto także sprawdzić, czy istnieją takie pokarmy, które zwyczajnie nie sprzyjają naszemu organizmowi. Na wzdęcia na pewno nie działa korzystnie spożywanie dużej ilości laktozy oraz pokarmów, które zawierają pszenicę. Warto oczywiście zastanowić się które pokarmy działają najbardziej niekorzystnie na nas. Nie warto rezygnować od razu ze wszystkiego co zawiera laktozę, kiełki pszenicy i błonnik. Tak naprawdę większość owoców, warzyw, a także pieczywa i nabiału zawiera wyżej wspomniane składniki. Okres kwarantanny to około dwa tygodnie i w tym czasie powinniśmy sprawdzić jak będzie działać na nas odstawienie pokarmów.

Warto dodać, że jedzenie przekąsek, w tym słodyczy, chipsów, słonych paluszków oraz picie alkoholu to zachowania, które jak najbardziej sprzyjają powstawaniu wzdęć. Ponadto oczywiście są to dania, które powodują szereg innych niekorzystnych zmian w naszym organizmie, dlatego warto zdecydować się na zakończenie z nimi przygody na trwałe, a nie tylko jako lek na wzdęcia.

Related posts