Jak zadbać o suchą skórę?

pielegnacja cery suchej

Twoja cera jest sucha i wrażliwa, a Ty za bardzo nie wiesz co z tym zrobić? Jest na to kilka sposobów.

Przyczyny suchej i wrażliwej cery

Przede wszystkim powinnaś się zastanowić, jakie mogą być przyczyny Twojego problemu. Może to być na przykład zła dieta, pamiętaj, że prawidłowe dzienne spożycie płynów to minimum 1,5 litra, przy założeniu, że dana osoba prowadzi normalny tryb życia. Jeśli uprawiasz sport, powinnaś wypić zdecydowanie więcej wody. Powinnaś dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość witaminy C, która jest odpowiedzialna za produkcję kolagenu. Także witamina A jest odpowiedzialna za nawilżenie skóry, jej niedobór może objawiać się nadmiernym złuszczaniem naskórka. Witamina E natomiast jest odpowiedzialna nie tylko za nawilżenie skóry, ale też za jej odporność na promienie UV.
Przyczyną inną niż dieta lub brak witamin, są nieodpowiednie kosmetyki. Może używasz jedynie kremu nawilżającego (https://liki24.pl/p/nawilzajacy-krem-do-twarzy-krem-52-ml/), którego działanie jest zbyt słabe. Pamiętaj, że jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo sucha, to zwykły krem nawilżający może nie wystarczyć. Warto do niego dołączyć tonik i serum do cery suchej. Prawidłowa dieta w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami może zdziałać cuda. Twarz jest naszą wizytówką, a tym samym najbardziej wyeksponowaną częścią naszego ciała. Jest przez to najbardziej podatna na niszczące, zewnętrzne czynniki. Właśnie dlatego powinniśmy o nią szczególnie zadbać i zainwestować w odpowiednie kosmetyki.

Serum i tonik w jednym

Aby odpowiednio zadbać o naszą cerę, powinniśmy uzupełnić nasze codzienne używane produkty o tonik i serum. Jest to produkt wyjątkowy, ponieważ nie tylko nawilża, ale też tonizuje, czyli przywraca do normy pH naszej skóry. Serum ma działanie silnie nawilżające, sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej miękka. Jest zdecydowanie bardziej skuteczne od kremu, w dodatku posiada delikatność toniku. W jego skład wchodzi ekstrakt z rokitnika, który jest źródłem witamin  A, C, E i K, minerałów oraz antyoksydantów, które przywracają prawidłowe pH oraz zapewniają ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.  Alantoina i D-pantenol działają kojąco, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Naturalna betaina zapewnia natychmiastowe uczucie miękkości. Produkt jest przebadany dermatologicznie i jest też hipoalergiczny. Serum nadaje się do codziennego stosowania, sprawia, że twarz i szyja stają się natychmiast odświeżone i gładkie, a Ty nie musisz się martwić suchą i łuszczącą się skórą.

Related posts