Badania profilaktyczne

usg-piersi

Aby przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem, należy wykonywać profilaktyczne badania. Jeśli przynajmniej raz w roku odwiedzimy naszego lekarza prowadzącego i poprosimy go o wypisanie skierowania na podstawowe badania profilaktyczne, to będziemy mieć pewność, że należycie dbamy o nasze zdrowie. Zawsze, kiedy zaniepokoi nas jakiś objaw, powinniśmy udać się na wizytę do naszego lekarza prowadzącego, który następnie skieruje nas na wizytę u specjalisty. Wiele badań pozwala ocenić stan naszego zdrowia i ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć jakąś chorobę. Takim badaniem może być na przykład morfologia krwi obwodowej.

Co można sprawdzić poprzez badanie usg piersi ?

sprawdzanie-piersi-usg

Pozwala ona ocenić czy w organizmie nie rozwija się stan zapalny, czy dana osoba nie cierpi na anemię, czy gęstość krwi jest prawidłowa. Poza tym dzięki badaniu krwi obwodowej można przekonać się, czy pacjent dobrze się odżywia i czy nie powinien zażywać suplementów diety. Często w ramach profilaktyki wykonuje się u starszych osób USG jamy brzusznej. Pozwala ono ocenić, czy wszystkie narządy znajdujące się w jamie brzusznej mają prawidłową wielkość, poza tym można sprawdzić, wygląd dróg żółciowych. Zwykłe USG jamy brzusznej często pozwala wykryć poważne choroby. Wówczas należy przeprowadzić dalszą diagnostykę.
Każda kobieta powinna regularnie zgłaszać się na USG piersi. Badanie to pozwala wcześnie wykryć niepokojące zmiany w piersiach, co pozwala na przeprowadzenie dalszych badań. Dzięki temu można przekonać się, czy zmiana jest niegroźna, czy może należy jej się bardziej przyjrzeć.
Często kobiety, które lubią chodzić na wysokich obcasach i robią to bardzo często, są narażone na powstanie chorób reumatycznych w obrębie kolan. Chrząstka w kolanach może ulegać zniszczeniu, co powoduje ból i utrudnia chodzenie. Lekarz może zbadać dolegliwość, wykonując USG kolana. Jest to badanie nieinwazyjne, pozwalające ortopedzie ocenić, czy staw kolanowy funkcjonuje prawidłowo, czy może zaszły w nim niepożądane zmiany. W takim wypadku lekarz może wprowadzić leczenie farmakologiczne.

Related posts