Stosowanie globulek dopochwowych – dla kogo zalecane?

Szukając środka na różne infekcje intymne, warto sięgnąć po dostępne niemal w każdej aptece, i to bez recepty, globulki dopochwowe. Przydatne są w momentach, kiedy z pewnych powodów nie możemy udać się do ginekologa.

Charakterystyka globulek intymnych dla pań

Globulki dopochwowe Albothyl charakteryzują się ponadto bezpośrednim działaniem. Jeżeli zalecenia lekarza nie są inne, stosowanie globulek dopochwowych nie jest polecane kobietom bardzo młodym, ze względu na brak doświadczenia w aplikacji tego typu preparatów.

Globulek dopochwowych nie należy również stosować w czasie dni menstruacyjnych. Grupa kobiet, które powinny szczególnie mieć się na baczności w stosowaniu globulek, to kobiety będące w ciąży oraz świeżo upieczone matki, które karmią swe dziecko piersią. W tym przypadku korzystanie z globulek powinno odbywać się jedynie pod kontrolą lekarza oraz ściśle z jego zaleceniami. Z kolei częste stosowanie globulek, nawet w celach profilaktycznych, polecane jest kobietom, które dość często borykają się z różnymi infekcjami intymnymi.

Zastosowanie globulek pomaga w zachowaniu należytego odczynu kwasowości, co niszczy pojawiające się bakterie powodujące infekcje. Środowisko pochwy narażone na urazy, może stać się przyczyną wielu późniejszych schorzeń: grzybicy, nadżerki czy upławów.

Stosując globulki dopochwowe, jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o stan naszych miejsc intymnych. Narażanie się na infekcje oraz ogólny, niekorzystny stan środowiska pochwy, niesie szczególnie duże ryzyko w czasie menopauzy. Wtedy to kobiety najczęściej uskarżają się na uczucie suchości oraz swędzenie. Duża skuteczność globulek, ich szeroka dostępność oraz działanie prewencyjne, sprawiają, że są to jedne z najczęściej stosowanych oraz przepisywanych kobietom lekarstw.

Czy można samemu leczyć się globulkami?

Aplikowanie globulek w przypadkach takich jak swędzenie lub niepokojące objawy w postaci zmiany wydzieliny z pochwy, może być przeprowadzane na własną rękę. Nie należy lekceważyć tych często odbieranych jako niegroźne objawów, jako że mogą stać się one skutkiem późniejszych, o wiele bardziej poważnych problemów ze zdrowiem miejsc intymnych.

Related posts