Sposoby depilacji intymnej strefy bikini

kobiece piękno

Lato to najcieplejsza pora roku, co sprawia, że decydujemy się nakładać na siebie lekkie i przewiewne ubrania. Oznacza to, że odsłaniamy wtedy więcej swojego ciała. Dla kobiet jest to mały problem w momencie, gdy muszą sobie radzić z niepożądanym owłosieniem, którego zadbana kobieta powinna unikać. Depilacja jest zabiegiem kosmetycznym pomocnym w zrealizowaniu tego celu. Pozbycie się owłosienia z takich miejsc jak nogi oraz ręce nie jest żadnym problemem.

Można to robić samodzielnie, w domowym zaciszu. Większą trudność sprawić może depilacja bikini. W tej sytuacji kobieta staje przed dylematem polegającym na tym, czy lepiej zdecydować się na zabieg, który w dłuższej perspektywie będzie skuteczny, ale przy tym niesie ze sobą większy ból, czy też zdecydować się na wariant bardziej delikatny, który jednak koniecznie trzeba powtarzać w krótkich odstępach czasowych. Zdaniem wielu kobiet najskuteczniejszym zabiegiem eliminującym owłosienie w okolicach bikini jest depilacja brazylijska. Jest to zabieg dający długotrwałe efekty, które jednak trzeba okupić ogromnym bólem.

Nie może być ona przeprowadzana samodzielnie, dla zachowania bezpieczeństwa jest przeprowadzana pod okiem kosmetyczki. Po nim nasza skóra z pewnością stanie się niezwykle gładka przez dłuższy czas. Nieco łagodniejszym rozwiązaniem jest dla nas wariant polegający na depilacji pastą cukrową. Zabieg ten oferowany jest salonach kosmetycznych, nic nie szkodzi też na przeszkodzie, by przeprowadzić go samodzielnie w domu, jeżeli tylko posiadamy takie umiejętności. Pasta ta charakteryzuje się tym, że składa się jedynie z naturalnych składników. Skóra korzysta na tym w ten sposób, że nie ulega podrażnieniom, nie pojawiają się na niej zmiany alergiczne. Taką pastę można przygotować samodzielnie w domu. Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy do tego celu woda, pół cytryny, jedna łyżeczka rumianku oraz sam cukier. Woda, cukier oraz cytryna powinna być podgrzewana do momentu, aż cała mieszanina zmieni kolor. Potem należy dodać rumianek. Całość następnie studzimy, tak przygotowana masa może być rozgniatana w palcach.

Related posts