Licówki zębowe, nowoczesna technologia dla zdrowia naszych zębów

zakładanie licówki zębowej

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Przy odrobinie troski możemy zafundować sobie uśmiech rodem z bajki. Nowoczesne rozwiązania dzisiejszej medycyny pozwalają nam na wykorzystanie zdobyczy nauki w zapewnieniu sobie maksymalnego zadowolenia i pełnego zdrowia naszych zębów.

Licówki zębowe to cieniutkie porcelanowe płatki, które montuje się po policzkowej i wargowej części zębów. Zwykle konieczne jest zeszlifowanie całego zęba przed założeniem licówki, bowiem po jej założeniu automatycznie zwiększa się objętość zęba. Bez zeszlifowania ząb pokryty licówką wyróżniałby się od reszty zębów.

Wyjątkiem są licówki addytywne, które są jeszcze cieńsze, napalane na platynowej folii. Dzięki temu nie są one widoczne nawet na niezeszlifowanej powierzchni zęba.

Przed decyzją o założeniu licówek, należy poddać się badaniu, mającym na celu sprawdzenie zgryzu. Ma to ogromne znaczenie przy dopasowywaniu licówek do każdej osoby indywidualnie. Licówki dobrze założone, u osoby z prawidłowym zgryzem, mają bezterminową gwarancję. Nie wymagają jakiejś specjalnej preparacji ani konserwacji. czasami jednak konieczne musi być polerowanie zęba.

Przed poddaniem się zabiegowi założenia licówek, należy wyleczyć wszystkie zęby. Od tego, ile mamy ubytków zależy, zależny jest czas, w którym będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli ubytków jest niewiele i uda się je zaleczyć na jednej wizycie stomatologicznej, na kolejnej można już przystąpić do zakładania licówek.

Licówki zęboweto wciąż bardzo nowoczesne rozwiązanie. Nie w każdym gabinecie stomatologicznym ta usługa jest dostępna.

Nic tak nie poprawia humoru jak śnieżnobiały uśmiech, który widzimy patrząc w lustro. Zabieg zakładania licówek jest bezbolesny, warto więc zdecydować się na jego założenie i cieszenie się pięknym rzędem białych zębów. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że zdrowe zęby to skarb, o który trzeba dbać.

Related posts