Leczenie zapalenia pochwy

Takie objawy jak swędzenie czy pieczenie okolic intymnych, upławy o różnym kolorze, konsystencji zapachu, ból odczuwany podczas stosunku jak też podczas oddawania moczu powinny, nas skłonność do wizyty u ginekologa. Najczęściej są to objawy, które wskazują na zapalenie pochwy. Zapalenie pochwy może mieć równe charakter w zależności od tego, czy zostało wywołane przez pasożyty, grzyby czy bakterie.

Lekarz ginekolog jest jednak w stanie ocenić z jakim typem zaplenia mamy do czynienia i na tej podstawowe jest w stanie dobrać odpowiednie leczenie. Wymienione wyżej objawy powinny nas zmusić do bezzwłocznego zarezerwowania terminu i ginekologa. Zapalenie pochwy nie przejdzie bowiem samo, a nieleczone może prowadzić do powikłań. To z jakim typem infekcji mamy do czynienia, ale jest w stanie stwierdzić na podstawie wywiadu lekarskiego oraz badania ginekologicznego. Więcej na stronie http://www.albothyl.pl/pytania/64.html

Bardzo często podczas badania tego pobierany jest jednocześnie wymaz z pochwy. To pozwoli jednocześnie ocenić czy przyczyną infekcji są grzyby, bakterie czy wirusy. Od tego zależy bowiem to, jaki będzie typ leczenia. Jednym z częstszych przypadków jest infekcja grzybicza. Niestety jest ona tyle popularne, co i trudna do wyleczenia. Bardzo często mamy do czynienia z jej nawrotami.

Jeśli lekarza stwierdzi infekcje przeciwgrzybiczą to zazwyczaj zapisuje pacjentce globulki, kremy i maści o działaniu przeciwgrzybiczym. Część z nich służy do stosowania na zewnętrzne części okolic intymnych, część zaś (tabletki, globulki jest stosowana dopochwowo). Jeśli infekcje została wywołana przez bakterie, to nie obędzie się bez antybiotyku oraz leków o działaniu miejscowym. W przypadku zakażenia pierwotniakiem konieczne są zaś chemioterapuetyki.

W zasadzie bez względu na rodzaj infekcji uzupełnienie kuracji są probiotyki i leki, które mają za zadanie odbudowanie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Bardzo często są to pałeczki kwasu mlekowego. Należy pamiętać o tym, że jeśli kobieta posiada stałego partnera seksualnego to leczeniem powinna być objęta nie tylko ona, ale również jej partner.

Related posts