Jak wyleczyć diastemę?

Rynek stomatologiczny wypełniony jest wyspecjalizowanymi fachowcami zajmującymi się, oprócz leczenia zębów, także usługami korygującymi wady zgryzu lub uzębienia. Wiele ludzi z pewnością zaliczy do takich diastemę, czyli większą przerwę między zębami.

O ile przez pewien okres czasu diastema nie przeszkadza właścicielowi i jest ona całkowicie nieszkodliwa, to może powodować ona poważne konsekwencje w przyszłości, a tego nie warto ignorować. “Rozjeżdżające się” uzębienie może skutkować poważnym naruszeniem struktury innych zębów lub dziąseł, a w ostateczności może skończyć się to poważną, operacyjną ingerencją w stan uzębienia, niekoniecznie łatwą do przeprowadzenia. Dlatego warto zadbać o stan swoich zębów i udać się na konsultacje do gabinetu dentystycznego.

Łódź jest miastem gdzie stomatologia rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz nowsze techniki leczenia uzębienia oraz coraz większa ilość klientów profesjonalnych gabinetów stomatologicznych skutecznie wpływają na rozwój metodologii leczenia oraz atrakcyjne ceny zabiegów. Po przejrzeniu ofert większości gabinetów stomatologicznych znaleźć można również metody leczenia szczeliny między zębami, diastemy.

Pierwszym z oferowanych zabiegów jest oczywiście aparat ortodontyczny, który po konsultacji ze stomatologiem zakładany jest na określoną ilość czasu. Konsultacja jest konieczna, gdyż każdy człowiek posiada inny stan uzębienia, tak samo jak układ oraz wrażliwość dziąseł. Na szczęście obecne aparaty nie kojarzą się już ludziom z narzędziem tortur, co znacznie wpływa na ich popularność w przypadkach likwidacji diastemy.

Drugim sposobem jest całkiem nowa technika stosowana w łódzkich gabinetach stomatologicznych – tak zwane wypełnienia światłoutwardzalne. Na czym polega więc ten tajemniczo brzmiący zabieg? Zęby pacjenta, po uprzednim wykonaniu wszelkich niezbędnych badań odnośnie stanu zdrowia jamy ustnej, wybielane są do naturalnego koloru. Następnie dołożony zostaje materiał do prawdziwego uzebienia, imitujący ząb. Diastema zmniejszana jest tylko prowizorycznie, poprzez dołożenie specjalnego, trwałego materiału i powiększeniu optycznemu zębów.

Metody leczenia wad uzębienia pacjentów ciągle się rozwijają, oferując klientom gabinetów stomatologicznych atrakcyjne rozwiązania po przystępnych cenach. Cieszy fakt, że postęp technologiczny w dziedzinie stomatologii przekłada się na zadowolenie z usług i solidność wykonania.

Related posts