Makijaż permanentny – czy warto?

Do dyspozycji kobiet zainteresowanych dbaniem o swoją urodę jest wiele rodzajów makijaży. Najczęściej mówi się o klasycznych rozwiązaniach takich jak makijaż na ważne przyjęcie lub ślub. Makijażem są także wszystkie zabiegi wykonywane przez nas każdego ranka po to, aby lepiej wyglądać po wyjściu z domu. Istnieje też dodatkowy typ makijażu o nazwie makijaż permanentny.. Na czym on polega i czy warto na niego postawić?

Szczegóły techniczne

Makijaż permanentny to zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Efekty zabiegu mogą się utrzymywać nawet przez trzy lata. Wszystko zależy od stosowanej metody nałożenia makijażu. Makijaż permanentny łódź ma za zadanie podkreślić w sposób naturalny czerwień ust, ich kontury jak również brwi oraz linie rzęs. Zabiegi tego typu są wykonywane w pełni bezboleśnie a to za sprawą stosowania miejscowego znieczulenia oraz znieczuleń stomatologicznych.

Zabieg

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzenia do naskórka specjalnych pigmentów pochodzenia naturalnego. Pigmenty mają charakter nietoksyczny i nie wywołują żadnych alergii. Dzięki temu długo się utrzymują i wpływają bardzo pozytywnie na efekty końcowe. Makijaż tego typu jest całkowicie bezpieczny i nie ma co się obawiać żadnych powikłań. Sam zabieg nie zajmuje dużo czasu. Istotne w kontekście tego zabiegu jest to, że z czasem wprowadzony barwnik ulega rozjaśnieniu.

Czy warto?

Skoro wiemy już jak działa makijaż permanentny to warto odpowiedzieć w końcu na pytanie czy ta metoda jest warta wysiłku i wydatków. Wydaje się, że jest to rozwiązanie dla Pań którym zależy na tym, aby nie musieć spędzać zbyt dużo czasu nad swoim makijażem co rano. Trzy lata to bardzo długi okres czasu. Nasze rysy dzięki zabiegowi będą bardziej wyraziste. My zaś nie będziemy musieć stosować żadnych nowych metod nawet tak standardowego i dobrze znanego nakładania na usta szminki. Jeśli nie masz czasu na makijaż a chcesz wyglądać wyraziściej to jest to zabieg dla Ciebie.

Related posts