Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Wydepilowane i gładkie ciało kobiety

Owłosienie z ciała można usunąć na kilka sposobów. Jednym z nich jest między innymi korzystanie z depilatora czy też jednorazowych maszynek do golenia. Takie metody przynoszą jednak dość krótkotrwały efekt i muszą być regularnie powtarzane. Inaczej jest natomiast w przypadku epilacji laserowej. Zabieg ten jest wykonywany kilkukrotnie, do osiągnięcia pełnego efektu. Zapewnia jednak długotrwały efekt, gwarantujący komfort i swobodę niezależnie od sytuacji.

W jaki sposób działa depilacja laserowa?

Zabieg ten jest oparty na fototermolizie. Oznacza to, że wiązka światła emitowana przez laser jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w samym włosie. Duża ilość ciepła, która jest wytwarzana podczas zabiegu sprawia, że cebulka włosa jest niszczona. W ten sposób można zatem usunąć owłosienie z każdej części swojego ciała.

Epilacja laserowa jest jednak zabiegiem, który trzeba kilkukrotnie powtórzyć, aby osiągnąć odpowiedni efekt gładkiej skóry. Najskuteczniejsza jest ona przede wszystkim u osób posiadających jasną karnację, które mają problem z dość ciemnym owłosieniem. Im jaśniejsze włoski, tym niższy w nich poziom melaniny. Trudniej jest je zatem usunąć i potrzebna jest do tego znacznie większa ilość zabiegów. Jest to jednak jak najbardziej wykonalne dlatego niezależnie od posiadanego owłosienia, warto zainteresować się tą metodą.

Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim podczas pierwszego zabiegu usuwania owłosienia, powinniśmy pozostawić jeden fragment ciała nieogolony. Na tej podstawie można bowiem ocenić ich kolor, grubość oraz gęstość. Jest to natomiast niezbędna wiedza dla osoby, która taki zabieg będzie dla nas wykonywała. Reszta depilowanego obszaru ciała powinna natomiast zostać ogolona maszynką na gładko.

Do epilacji musimy natomiast należycie się przygotowywać już miesiąc wcześniej. Nie powinniśmy na cztery tygodnie przed korzystać z depilacji mechanicznej, przykładowo wykonywanej depilatorem. W tym czasie można natomiast korzystać ze standardowej maszynki do golenia. Powinniśmy również zrezygnować w tym czasie z opalania się. Konieczne jest także zaprzestanie przyjmowania leków fototoksycznych oraz różnego rodzaju preparatów fotouczulających, czyli między innymi dziurawca.

W salonie kosmetologicznym Select Beauty,  możemy między innymi zdecydować się na skorzystanie z wyżej opisanego zabiegu epilacji laserowej. Przeprowadzany jest on tam z dbałością o każdy szczegół i z troską o najlepszy efekt gładkiej skóry.

Related posts