Na wady postawy pionizator ci pomoże!

Wciąż postępująca do przodu technologia oraz idąca z nią w parze technika nie zapomina na szczęście o osobach niepełnosprawnych, niedołężnych i starszych. Dlatego też na rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają takim osobom na pewne ułatwienia w wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności.

Szczególnie wiele takich nowych pomysłów i rozwiązań można znaleźć odwiedzając jeden ze sklepów medycznych, w którym sprzedawany jest sprzęt i urządzenia do rehabilitacji ciała i układu ruchu. Wśród takich urządzeń można na przykład znaleźć niejeden pionizator, którego funkcja polega głównie na pomocy w przyjęciu pionowej postawy ciała przez chorego.

W wyniku takich chorób jak:

  • porażenie mózgowe,
  • zanik mięśni,
  • łamliwość kości,
  • ogólne osłabienie organizmu,
  • niedowład ciała,

osobom zdrowym nie przyjdzie z pewnością do głowy, że możliwość samodzielnego wstania z łóżka może okazać się taką przyjemnością. Dla nich to zwykła codzienność, coś co jest naturalne. Jednakże skutki wielu chorób objawiają się również w czymś takim.

Jednak jak już zdążyliśmy o tym napisać, pojawiło się już wiele rozwiązań, których wykorzystanie może znacząco zmienić codzienność osób chorych. Taki sprzęt rehabilitacyjny, jak pionizator powinien być odpowiednio dopasowany do wszystkich potrzeb, których zrealizowanie spotyka się z trudnościami u chorych. Czasami może okazać się wystarczający zwykły niewielki i mało skomplikowany sprzęt pionizujący, który będzie jedynie podporą w czasie wstawania. W przypadku innych osób nie obędzie się bez złożonego urządzenia, sterowanego elektroniczne za pomocą pilota, w którym niezbędne będą pasy i części stabilizujące ciało w odpowiedniej pozycji, w tym także głową.

Hybrydowe pionizatory ciała

Obserwując to co może pod tym względem zaproponować współczesny rynek, warto zwrócić najpierw uwagę na te mniej skomplikowane sprzęty do rehabilitacji, które ułatwią choremu codzienność. Jednym z nich jest połączone pionizatora i chodzika w jednym, gdzie podnoszenie do pozycji pionowej odbywa się przez uniesienie osoby, która opiera się łokciami o zasadniczą kolumnę urządzenia. W niej pracuje siłownik hydrauliczny, który może wynieść chorego na wyższy poziom. Zakres regulacji wysokości takich urządzeń może być różny. Zazwyczaj jest to od osiemdziesięciu pięciu do stu dwudziestu pięciu centymetrów, co zwykle jest wystarczającym zasięgiem dla osób niepełnosprawnych. Jednak ten pionizator to tylko przykład, na którym można, ale nie trzeba oprzeć swoją wiedzę, na temat tego rodzaju sprzętów medycznych.

Related posts