Problemy z układem moczowo-płciowym

Problemy z układem moczowo-płciowym zdarzają się i kobietom, i mężczyznom, i ludziom młodym, i w średnim bądź starszym wieku. U mężczyzn wynikają one często z problemów z prostatą, u kobiet ze stanów zapalnych pochwy i okolicznych narządów. W przypadku osób starszych do problemów dochodzi na tle zużycia organizmu i jego poszczególnych układów, zaś w przypadku osób młodych dolegliwości układu moczowo-płciowego mogą wynikać z niewłaściwego trybu życia bądź niedawnego rozpoczęcia życia seksualnego, co wiąże się z reakcją szokową organizmu an florę bakteryjną innej osoby.

 

Metody leczenia

Kobiece dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym objawiają się bolesnymi skurczami pęcherze moczowego, macicy, jajników oraz innych mięśni brzucha. Pojawia się ciągłe wrażenie potrzeby oddania moczu oraz niemożność zrobienia tego. Srom jest obrzmiały i suchy, wnętrze pochwy także. Stosunki seksualne okazują się wyjątkowo bolesne.

W takim przypadku lekarze aplikują zwykle pacjentkom globulki dopochwowe o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Globulki te pomagają rozluźnić napięte mięśnie układu moczowo-płciowego, oddać mocz w sposób komfortowy, bez bólu i wrażenia ciągłej potrzeby powtórzenia tej czynności, jak również niwelują suchość czy obrzęk wewnętrznych i zewnętrznych części pochwy. Ponadto globulki pomagają przywrócić równowagę bakteryjną z kobiecym organizmie.

 

Dbałość o florę bakteryjną

Rzecz jasna, dbałość o florę bakteryjną nie powinna się opierać jedynie na braniu globulek probiotycznych. Warto też łykać probiotyki w tabletkach, zawsze w trakcie jakiejkolwiek choroby i przyjmowania leków, nawet gdy dolegliwości nie maja nic wspólnego z układem moczowo-płciowym. W ten sposób pochwa i jej okolice nie stracą cennej odporności. Ponadto warto spożywać żywność bogatą w pozytywną florę bakteryjną, na przykład jogurty, drożdże, grzyby, kapustę i ogórki kiszone, tofu. Warto też nie korzystać z publicznych toalet lub robić to tak, aby nie dotykać ich bezpośrednio ciałem, lecz na przykład podłożoną pod nie chusteczką.

Related posts