Czy dobry ośrodek leczenia alkoholizmu może być prywatny?

wsparcie

Alkoholizm jest ciężką i nieuleczalną chorobą. Prowadzi do utraty zdrowia, rozpadu rodziny, wykluczenia społecznego i wpływa na wiele innych aspektów życia codziennego. Alkoholicy często nie są świadomi swoich problemów, wstyd im przyznać przed sobą i innymi, że mają problem z alkoholem, żyją w przeświadczeniu, że ten problem ich nie dotyczy. Jednym z podstawowych warunków rozpoczęcia walki z nałogiem jest uświadomienie sobie, że nie radzimy sobie z chorobą i potrzebujemy pomocy. Czasami samo wsparcie ze strony bliskich i silna wola do walki nie wystarczy, aby pokonać nałóg. W takiej sytuacji pomocny w zwalczaniu nałogu może okazać się Medox – prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. W ośrodku takim pracują wykwalifikowani specjaliści i terapeuci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i duże doświadczenie w pracy z ludźmi dotkniętymi chorobą alkoholową.

Pobyt w takim ośrodku trwa najczęściej od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy, czas trwania terapii jest dopierany indywidualnie do każdego pacjenta. W trakcie terapii w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu, pacjenci są pod stałym nadzorem personelu, otrzymują pełną pomoc i wsparcie w walce z chorobą alkoholową. Organizowane też są spotkania z innymi pacjentami zmagającymi się z alkoholizmem, którzy wspierają się nawzajem i zachęcają do porzucenia nałogu. Takie wsparcie jest nieocenione, ponieważ pacjenci nie czują się wykluczeni, uświadamiają sobie, że istnieje wiele osób, które również nie radzą sobie z chorobą i zdecydowali się na specjalistyczną pomoc ze strony ośrodka.

Ludzie dotknięci chorobą alkoholową potrzebują wsparcia innych również po zakończeniu pobytu w ośrodku leczenia alkoholizmu, tak aby nie powrócili do swoich dawnych nawyków. Należy pamiętać, że ta straszna i podstępna choroba może dotknąć każdego, bez względu na status społeczny czy pozycję zawodową. Takim ludziom trzeba okazać dużo wsparcia i cierpliwości. Nie należy odwracać się od osób dotkniętych chorobą alkoholową, ponieważ może ona dotknąć każdego.

Related posts